Studium przypadku: w jaki sposób uzyskaliśmy ponad 100 linków do witryny turystycznej za pośrednictwem marketingu treści

Wiele małych firm postrzega content marketing jako coś, z czym można odnieść sukces tylko wtedy, gdy jest się dużą firmą z dużym budżetem. Byłem na tej samej łodzi przez długi czas, ale po wielu badaniach, wielu (wielu) nieudanych próbach i dużej wytrwałości, w końcu zacząłem dostrzegać pewną przewidywalność w uzyskiwaniu wyników z content marketingu. Nic nie ilustruje tego lepiej niż projekt, który prowadziliśmy dla biura podróży, którego inspiracją był finał piątego sezonu serialu telewizyjnego Game of Thrones.

Podsumowując, jak efektywny był ten wysiłek, przedstawię wyniki:

 • 111 połączonych domen pozyskanych (i wciąż rośnie)
 • 19 linkujących domeny w witrynach z DA 70+
 • 33 łączące domeny w witrynach z DA 50+
 • Ruch polecający był o 245 procent wyższy niż w poprzednim roku
 • Relacje z The Washington Post, Business Insider, Mashable, Yahoo, Bored Panda i innych najważniejszych publikacjach.
 • Dokonano tego w bardzo prosty sposób, tworząc mapę pokazującą wszystkie miejsca filmowania używane w całej serii Game of Thrones, a następnie promując ją we właściwym miejscu we właściwym czasie. Poniżej możesz zobaczyć, jak wpłynęło to na ruch odsyłający do witryny:

  Zanim przejdę do szczegółów procesu, przez który przeszliśmy, aby uzyskać te wyniki, chcę podkreślić dla mnie punkt zwrotny, kiedy naprawdę uwierzyłem, że mogę sprawić, że podejście content marketingowe zadziała. Moje objawienie przyszło dzięki uprzejmości Ryana Holidaya, który pomógł mi uświadomić sobie, że istnieją setki potężnych witryn medialnych, które desperacko poszukują treści.

  Nasza praca jest zatem prosta: znajdź coś wartego opublikowania i stwórz wokół tego świetne treści.

  Oto proces, którego teraz używamy, aby wypełnić tę lukę:

  Pomysł

  Pierwszą rzeczą, którą musisz wymyślić, jest pomysł na tyle dobry, aby zyskać przyczepność. Nie myśl, że musi to być bezpośrednio powiązane z marką Twoją (lub Twojego klienta). Nawet luźne połączenie jest wystarczające, ponieważ uzyskasz linki i wzmianki o marce, gdy zostaniesz wymieniony jako źródło treści. Oczywiście bliższe połączenie z Twoją ofertą jest lepsze, ale jeśli zaczekasz, aż w wiadomościach znajdziesz coś wystarczająco powiązanego z Twoim produktem / usługą, możesz czekać długo.

  Na przykład firma skupiła się na marokańskich wakacjach, ponieważ Maroko zostało wykorzystane jako miejsce kręcenia w grze o tron.

  Uważam, że najlepszym sposobem na zdobywanie pomysłów jest surfowanie po Internecie, szczególnie w większych witrynach z wiadomościami i rozrywką (np. Mashable, Buzzfeed, Bored Panda itp.). Buzzsumo jest również doskonałym narzędziem do wyszukiwania podobnych treści w Twojej niszy.

  Gdy już masz pomysł, następnym zadaniem jest znalezienie osób, do których będziesz docierać, gdy treść będzie gotowa. Ważne jest, aby zrobić to przed utworzeniem treści, ponieważ proces ten może uwydatnić określone elementy, na które są podatne Twoje cele, które możesz następnie włączyć, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi. Na przykład może się okazać, że w niektórych publikacjach pojawiają się mapy, a inne preferują statystyki i ankiety.

  Kluczem jest znalezienie konkretnych osób, które wcześniej pisały o czymś podobnym do Twojego tematu. Przeszukaliśmy setki witryn, aby znaleźć konkretnych dziennikarzy i pisarzy, którzy pisali artykuły na temat Gry o tron, więc wiedzieliśmy, że byli nią zainteresowani i byli bardziej otwarci, jeśli chodzi o proces dotarcia do ludzi.

  Innym sposobem na to jest znalezienie podobnej treści, która odniosła sukces i zyskała duże zainteresowanie, a następnie skorzystanie z narzędzia takiego jak Open Site Explorer, aby sprawdzić, które strony internetowe i autorzy mają do niej linki. Znaleźliśmy na przykład tę wersję Westeros w Mapach Google, której użyliśmy do wydobywania potencjalnych celów do zasięgu.

  Złotym samorodkiem w tego rodzaju scenariuszu jest identyfikacja witryn, których inne witryny używają jako źródeł informacji. Jeśli uda Ci się umieścić swoje treści w tych miejscach, jest to prawie gwarancja, że ​​zostaną one ponownie opublikowane na wielu innych potężnych witrynach. Na przykład artykuły Business Insider są ponownie publikowane na Yahoo i odkryliśmy, że historia często jest odbierana w wielu miejscach, jeśli możesz ją tam pierwotnie umieścić. Dlatego oferowanie treści jako wyłączności w tego rodzaju witrynach może być świetnym podejściem do naśladowania.

  Jednym z możliwych dodatków na tym etapie, w zależności od rodzaju treści, które produkujesz, byłoby wysłanie wstępnej wiadomości e-mail do jednego lub dwóch kluczowych odbiorców, aby ocenić ich zainteresowanie utworem. (Cynk kapelusza dla Briana Deana z Backlinko za tę wskazówkę). To może być świetny sposób na dotarcie do radaru celu bez bycia nachalnym.

  „Cześć John: Obecnie tworzymy obszerną mapę, która zawiera wszystkie miejsca, w których kręcono Game of Thrones. Oczywiście emocje są gorączkowe przed finałem sezonu w przyszłym tygodniu. Widziałem, że na początku tego roku zajmowałeś się GOT, więc Pomyślałem, że zobaczę, czy byłbyś zainteresowany przedstawieniem tego?

  Jeśli tak, daj mi znać, a wyślę go, gdy będzie gotowy ”.

  Pamiętaj, aby poinformować ich, dlaczego jest to warte opublikowania i dlaczego jest dla nich istotne.

  Jeśli otrzymasz odpowiedź, to świetnie. Ale prawdziwym celem jest stworzenie znajomości, gdy treść jest gotowa do udostępnienia.

  Kiedy już masz świetny pomysł i zidentyfikujesz ludzi, do których będziesz kierować reklamy, nadszedł czas na przygotowanie treści.

  Nie musisz mieć dużych budżetów, aby tworzyć świetnie wyglądającą grafikę i ciekawe obrazy. Strony internetowe takie jak Fiverr i Upwork to fantastyczne źródła informacji o poszukiwaniu freelancerów, którzy wykonują świetną pracę. Po prostu przesianie i oddzielenie ziarna od plew zajmuje trochę czasu. Gdy to zrobisz, przekaż freelancerom szczegółowe informacje i powiedz im dokładnie, czego chcesz.

  Istnieje wiele różnych typów treści, które można utworzyć w ten sposób, w tym infografiki, mapy, wykresy, wykresy, pokazy slajdów, interaktywne grafiki i filmy. Jeśli Twój pomysł jest wystarczająco interesujący i warty opublikowania, opakowanie go w jednym z tych formatów powinno dać Ci doskonałą okazję do zdobycia zasięgu.

  Inną użyteczną kwestią do rozważenia na tym etapie, a także w przypadku „pomysłów”, jest to, że im szerszą grupę odbiorców możesz objąć swoimi treściami, tym większe jest prawdopodobieństwo, że pojawią się one w wielu miejscach. Jeśli Twoje treści są istotne dla ludzi w USA, Wielkiej Brytanii i na całym świecie, każda witryna w Internecie może o tym pisać. Ogranicz to jednak do badania na temat Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a witryny raczej go nie przyjmą. Na szczęście prawie wszyscy na świecie uwielbiają teraz Grę o tron.

  Biorąc pod uwagę, że nasz pomysł skupiał się na miejscach filmowania w Game of Thrones, sensowne było uporządkowanie treści w formacie mapy. Dodaliśmy kilka ładnych zdjęć każdego miejsca i sprawiliśmy, że wyglądało GOT i byliśmy gotowi do pracy!

  Gdy treść będzie gotowa do użycia, skontaktuj się z docelowymi adresatami i powiedz im o treści. Przedstaw zwięzłe podsumowanie tego, co masz i dlaczego jest to dla nich cenne. Kluczem jest tutaj zaoferowanie jej jako ekskluzywnej funkcji dla tej witryny przed skontaktowaniem się z kimkolwiek innym. Jeśli autor widzi okazję do zdobycia tych kliknięć, zanim jakakolwiek inna witryna ją oferuje, jest bardziej prawdopodobne, że rzuci się na Twoją ofertę.

  Jeśli jednak nie są zainteresowani i nie odpowiadają, przejdź dalej, aż znajdziesz co najmniej jednego chętnego. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej solidnej pozycji, aby odnieść sukces.

  Natychmiast po poleceniu naszych treści rozpoczynamy proces ich promowania. Im bardziej pomożemy, aby post działał dobrze, tym większe jest prawdopodobieństwo, że inni ludzie go odbiorą.

  Zrób wszystko, co możesz, aby uzyskać lepszą widoczność tego posta: udostępnij go w sieciach społecznościowych, przejmij hashtagi, dodaj go do odpowiedniego sub-reddita na Reddicie, poproś znajomych o udostępnienie go itp.

  Wzbogać post o reklamy na Facebooku i Twitterze, aby zwiększyć jego widoczność i dać mu największą szansę na uzyskanie jak największej liczby dowodów społecznych. Wydawanie pieniędzy na promowanie witryny innej osoby może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale korzyści, jakie uzyskasz z dodatkowego dowodu społecznego, będą tego warte.

  Inną korzyścią jest to, że wiele z tych witryn promuje najpopularniejsze treści, które publikują, na swoich stronach głównych. Jeśli uda Ci się uzyskać wystarczająco wczesny szum wokół swojego artykułu, zwiększy to tylko jego widoczność, umieszczając go na stronie głównej.

  Gdy masz już swoją ekskluzywną funkcję, następną czynnością jest opublikowanie jej we własnej witrynie.

  Dodając go do swojej witryny, upewnij się, że dodajesz do niej dużo dodatkowych informacji. Upewnij się, że ulepszona wersja jest lepsza niż oryginalna treść.

  Jedź na fali

  Więc umieściłeś swój pierwszy kawałek ekskluzywnej zawartości, wypromowałeś go jak szalony, tak aby miał nieodparte sygnały z mediów społecznościowych, i opublikowałeś ulepszoną (tj. Nową) wersję tego na swojej stronie. Nadszedł czas na drugą falę działań zewnętrznych. Wróć do listy bardzo trafnych celów i zacznij się z nimi kontaktować. Jedyną różnicą tym razem jest to, że nie oferujesz ekskluzywnych treści. Zamiast tego wskazujesz im ekskluzywne i podkreślasz, jak bardzo ludzie to kochają – i ile sukcesów (i kliknięć) mogliby mieć, gdyby opublikowali treść we własnej witrynie.

  Cześć Joan: We współpracy z Lawrence of Maroko stworzyliśmy mapę przedstawiającą każdą prawdziwą lokalizację wykorzystaną w serii Game of Thrones, która może Ci się spodobać. Czy byłbyś zainteresowany umieszczeniem go w Bored Panda?

  Oczywiście oczekiwanie i zainteresowanie narastają wokół nadchodzącego finału sezonu 5, a także ich ostatnich zapowiedzi dotyczących lokalizacji sezonu 6, więc jest to w tej chwili gorący temat. Poza tym wszyscy kochają GOT!


  Mapa otrzymała już naprawdę świetne opinie od czasu umieszczenia jej w Business Insider (http: //uk.businessinsider.com/game-of-thrones-set -…) i od czasu jej opublikowania zyskała popularność w mediach społecznościowych na stronie LOM – http: //www.lawrenceofmorocco.com/news/game-of-thro ….

  Załączam mapę, abyś mógł rzucić okiem. Jeśli to opublikujesz, możesz podać link do lawrenceofmorocco.com jako źródła, byłoby świetnie. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, daj mi znać.

  Mam nadzieję że ci się spodoba!”

  Kop dalej

  Nadszedł czas, aby przeanalizować listę i skontaktować się z tymi stronami trzecimi, aby zapytać o promowanie Twoich treści. Mogą nie być najsilniejszymi witrynami w sieci z osobna, ale razem zapewniają dużą wartość.

  W naszym przypadku ten wysiłek wymagał skontaktowania się z samozwańczymi „witrynami dla kujonów” (tj. Witrynami przeznaczonymi dla fanów komiksów, gier wideo i cosplayów). Nasza trzecia próba dotarcia z powodzeniem skierowała się do tych grup. W efekcie pozyskaliśmy linki między innymi na Unreality Mag (DA 57) i Nerdist (80 ŚR).

  Kiedy już opadnie kurz i będziesz zadowolony z siebie, pamiętaj, że jest jeszcze coś, co możesz zrobić, aby następnym razem ułatwić pracę.

  Skontaktuj się z witrynami, które wykorzystały Twoje treści, aby podziękować im za udostępnienie ich, skomentuj ich skuteczność (na wypadek, gdyby sami nie zdawali sobie z tego sprawy) i zapytaj, czy byliby szczęśliwi, gdyby otrzymali od Ciebie więcej pomysłów w przyszłość.

  Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest zanotowanie w kalendarzu przyszłych dat, kiedy treść może być ponownie istotna. Dla nas jesteśmy gotowi do wyjścia, gdy zbliża się następny sezon Game of Thrones. Wtedy zaczniemy docierać do nowej partii witryn, być może ze zaktualizowaną mapą.

  Końcowe przemyślenia

  Już dawno kupiłem pomysł i korzyści płynące z marketingu treści, ale starałem się przełożyć zalecenia, o których czytałem, w praktyczne działania, aby uzyskać (stosunkowo) spójne i przewidywalne rezultaty przez długi czas.

  Miejmy nadzieję, że ten post również pomoże Ci podjąć decyzję i odnieść sukces.

  Podziel się swoimi doświadczeniami i trudnościami z content marketingiem w komentarzach poniżej, wraz z wszelkimi pytaniami.

  Tom prowadzi SEO Travel, wyspecjalizowaną agencję dla biur podróży oferującą usługi SEO, content marketing i doradztwo w zakresie mediów społecznościowych. Przygotował również bezpłatny kurs wideo, aby pomóc małym biurom turystycznym ulepszyć ich własny marketing online.

  Marek Dąbrowski
  Marek Dąbrowski
  Specjalista ds. promocji
  - SEO Blog